Od pondělí 8. srpna až do středy 10. srpna se v čínském městě Dujiangyan v provincii Sečuán uskutečnil již 5. ročník konference „Global Travel E-Commerce Conference“. Hlavní náplní konference, které se zúčastnilo více než 400 zástupců cestovních kanceláří a odborníků cestovního ruchu z celé Číny, bylo zhodnocení a aktuální trendy užití internetu pro rozvoj cestovního ruchu. Kromě příkladů „dobré praxe“ leaderů čínského trhu zazněl i názor dvou zahraničních expertů. Jedním z nich byl tajemník Asociace cestovních kanceláří ČR, Michal Veber, který v rámci panelové diskuse „Elite dialog“ označil hlavní internetové prodejní kanály používané v České republice.
Konference byla obohacena i krátkým doprovodným programem s návštěvou místního rozsáhlého zavlažovacího systému, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO, a výzkumného centra pro chov pand velkých. Účastníci navštívili také stavbu Wanda Cultural Tourism City – „města pro turisty“ nově vznikajícího na ploše 310 hektarů. Do roku 2019 tak bude investováno na podporu místního cestovního ruchu více než 200 miliard korun.

Provincie Sečuán má o rozvoj cestovního ruchu velký zájem a kromě investic do infrastruktury se snaží co nejvíce se přiblížit požadavkům zahraničních turistů, aby na svých cestách po Sečuánu byli spokojeni. Většina dotazů Sichuan Broadcast TV, Sichuan Daily Press a dalších médií byla tedy věnována právě tomuto tématu.
Následně se v hlavním městě Čcheng-tu uskutečnila Czech Travel Conference pořádaná Asociací cestovních kanceláří ČR ve spolupráci s místní pobočkou CzechTrade. Konference, které se zúčastnilo více než 50 místních cestovních kanceláří a zástupců médií, byla uspořádána při příležitosti otevření nové přímé linky mezi Čcheng-tu a Prahou a cílila na podporu výjezdového cestovního ruchu do České republiky. Před začátkem konference proběhlo jednání s tajemníkem Meng Gangem ze Sichuan Tourism Association, se kterou má Asociace cestovních kanceláří ČR podepsané Memorandum o spolupráci. Během rozhovorů došlo ke shodě nad hlavními překážkami rozvoje vzájemného cestovního ruchu a zazněla některá zajímavá témata použitelná pro zvýšení povědomí o České republice v metropoli Čcheng-tu a provincii Sečuán.

O tom, že provincie skrývá velký potenciál, svědčí i otevření tří vízových center (Čcheng-tu, Kunming a Čchung-čching), které pomohou lépe obsáhnout více než 200 milionů obyvatel žijících v této oblasti. Diskuse ohledně víz byla jedním z hlavních témat jednání tajemníka Michala Vebera s Hao Kanglim, generálním ředitelem Tourism Development Commission of Sichuan Province, hlavní státní provinční organizace pro cestovní ruch. Dalším z témat byla nezbytnost zvýšené podpory ze strany České republiky a zveřejnění programů na podporu cestování českých turistů do Čcheng-tu a celé provincie Sečuán.
Následně 12. srpna 2016 byl tajemník asociace exkluzivně pozván na letiště Shuangliu International Airport v Čcheng-tu na slavnostní zahájení nového přímého letu společnosti Sichuan Airlines do Prahy, který bude operován dvakrát týdně. Michal Veber se přišel na letiště Shuangliu osobně pozdravit s kapitány letu, posádkou a prvními cestujícími. Spoj podstatně zkrátí cestu nejen turistům, ale také obchodníkům. Důležitost přímého spojení byla jedním z hlavních témat jednání mezi tajemníkem Michalem Veberem a generálním ředitelem Sichuan Airlines Meng Zhongqiu.

Poslední schůzkou pak bylo setkání se zástupci Chengdu Culture & Development Group, kterou reprezentoval generální manažer Gao Runqiang a jeho zástupkyně Dai Zhen. Jako zdařilá byla hodnocena prezentace města Čcheng-tu, která se 27. července uskutečnila v Praze, a závěrem bylo konstatováno, že také kultura má významný vliv na cestovní ruch.
Foto: Bossy Studio / Misura Travel
Více na facebookovém profilu Asociace cestovních kanceláří ČR #BusinessTripACKČR v Číně |