Výstavba nového letiště
Koncem minulého roku byla dojednána výstavba budoucího komerčního letiště Faros ve Starém Gradu na jihodalmatském ostrově Hvaru, které by podle plánů mělo být postaveno nejpozději do podzimu tohoto roku a jeho plné fungování se očekává před turistickou sezonou 2005.

Letiště pro malá letadla, které bude sloužit turistům i místní obci, by mělo být vybudováno na místě stávající přistávací a startovací plochy, kterou už dvacet let používá záchranná služba, některé charterové a panoramatické lety. Protože se jedná o lokalitu antického ageru (antických zemědělských pozemků), bude při výstavbě letiště věnována velká pozornost právě ochraně přírodního dědictví Starého Gradu a včlenění do turistického obrazu ostrova Hvaru.
Hvarští turističtí pracovníci doufají, že tento projekt zvýší počet turistů, kteří do Chorvatska přilétávají letadly, a kromě turistického účelu může letiště přispět ke zvýšení počtu dalších zdravotnických a požárnických služeb v celé oblasti kolem ostrova Hvaru.
Chráněná krajinná oblast Medvednica
V bezprostřední blízkosti chorvatské metropole Záhřebu, v Chráněné krajinné oblasti Medvednica (podle chorvatské terminologie Park prirode Medvednica), přesněji na nejvyšším vrchu Medvednice–Sljeme, začala koncem minulého roku úprava štol někdejšího dolu hrabat Zrinských na galenit, který se nachází na lokalitě Rudarski vrt na vrchu Malo Sljeme.
Důl se brzy stane novou atrakcí Záhřebské župy, v němž bude možno každodenně za pomoci figurín, nářadí, světelných a zvukových efektů zažít zinscenovanou těžbu rudy v 16. a 17. století, kdy se v dole v nadmořské výšce 830 metrů ještě těžilo.

Dosud je prověřena stabilita důlních chodeb, je vyčištěn prostor kolem vstupu do dolu a obnoven můstek a zábradlí při východu z dolu, respektive bývalého vstupu do dolu. Při sanaci zřícené části jedné chodby byly odkryty dosud neznámé části dolu a dodatečně bylo proraženo ještě 260 metrů nových chodeb, o nichž se má zato, že vedou až do Medvedgradu, středověkého hradu a nejatraktivnější lokality na Medvednici.
Dosud jsou vybudovány pouze kontury dolu, které budou turisticky využívány, a definitivní otevření se předpokládá koncem roku 2004.
Helikoptérou do skanzenu
Ve vesnici Kokorići, skanzenu u městečka Vrgorac v přilehlém vnitrozemí nad Makarskou riviérou, se staví heliport – přistávací plocha pro helikotéry. Budoucí heliport, který čeká ještě na doasfaltování, budou moci brzy používat všichni turisté, ale i místní obec.
Budoucí heliport se nachází na samém vstupu do skanzenu Kokorići, který byl nedávno obnoven a v němž se kromě nedotčených přírodních krás nachází i malá etnosbírka, která seznamuje s tradicí vesnice Kokorići a kraje kolem obce Vrgorac. Majitel sbírky a budoucího heliportu, pan Zvonimir Pervan, je současně i majitelem malého soukromého hotelu Pervan v obci Vrgorac, 5 km od Kokorići. Jedná se o hotel se dvěma hvězdičkami, který má k dispozici 13 klimatizovaných pokojů, resp. 35 lůžek. Díky jeho hotelu, ale i atraktivním programům pobytu ve skanzenu, které Zvonimir Pervan organizuje ve spolupráci s místními cestovními agenturami, se vesnice Kokorići stala turistickou destinací, která vzbuzuje nadšení turistů, neboť vše, co se tam nachází, je úplně přírodní a v souladu s přírodou.
Týká se to programů organizovaných k sezonním událostem, jako je sběr jahod, vinobraní, aktivní odpočinek ve vesnici, a dalších atraktivních programů, mezi které patří i výlety a výstupy na Biokovo, známé krasové horstvo nad Makarskou riviérou. Právě kvůli poněkud nebezpečným aktivitám v horách bude budoucí heliport poskytovat turistům i dodatečnou bezpečnost, neboť zdejší horský kraj patří k dosti odlehlým regionům.
Z materiálů CHTS vybral Petr Šrain