Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism v Šanghaji představilo nový itinerář, který se vydává po stopách postav i štábu nového čínského filmu natočeného v Praze a dále pokračuje po dalších romantických destinacích České republiky.
V polovině února se v prostorách Shanghai Film Art Center na pozvání zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Šanghaji a Generálního konzulátu České republiky sešli zástupci čtyřiatřiceti cestovních kanceláří a stejného počtu médií. Odpolední event sliboval tiskovou konferenci k představení nového itineráře i exkluzivní promítání filmu Somewhere Only We Know pouhé dva dny po veřejné premiéře.
Somewhere Only We Know
(Jen my víme kde) je romantická komedie, která vypráví příběh osudové lásky mladého čínského páru, která zahořela jednoho léta v Praze. Natočila ji známá čínská režisérka, herečka a modelka Xu Jinglei, scénář napsal slavný spisovatel a scénárista Wang Shuo a v hlavních rolích se objevily mladé hvězdy Wu Yifan, Wang Likun, Re Yizha a Zhang Chao.
„Itinerář navazuje na cestu tří čínských párů, které v prosinci 2014 navštívily Prahu jakožto výherci internetové soutěže, kterou organizovala produkce filmu ve spolupráci s agenturou CzechTourism,“ vysvětlil ředitel šanghajského zahraničního zastoupení František Reismüller. „Klientům čínských, potažmo českých cestovních kanceláří chceme ukázat místa, která ve filmu sehrála významnou úlohu, jako například náměstí Jana Palacha s ikonickou sochou před Rudolfinem, Karlův most, Zámecké schody nebo Lennonovu zeď. Kromě Prahy by pak turisté měli navštívit další romantická místa v České republice – zámky Orlík a Hluboká v jižních Čechách, Český Krumlov nebo Lednicko-valtický areál. Itinerář je pětidenní, čínští turisté by tedy u nás mohli strávit dvakrát víc času než je průměrná délka jejich pobytu za poslední roky,“ doplnil Reismüller.
Akce se setkala s velkým ohlasem mezi přítomnými novináři a zástupci touroperátorů, a to i díky příjemné neformální atmosféře, ve které se nesla. K té přispěl i generální konzul Richard Krpač, který se ve svém úvodním projevu podělil o vlastní romantické zážitky z Prahy, ne nepodobné zápletce filmu. „Po mém příjezdu do Šanghaje jsem mnohokrát slyšel, že Šanghaj je Paříží Východu. Odpovídám, že to je srovnání platné před sto lety – dnes je Šanghaj mnohem spíše New Yorkem 21. století. A když lidé mluví o Paříži jako o nejromantičtějším městě světa, odpovídám de facto totéž: To možná platilo před sto lety. Dnes je nejromantičtějším městem na světě Praha,“ uzavřel generální konzul svou řeč, a podpořil tak snahu agentury CzechTourism o propagaci České republiky jako země romantických příběhů.
Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...
První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...
Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...