Na výplatních listinách světových hotelů lze nalézt všelijaká kuriózní zaměstnání, od architektů aury až po specialisty na avokádový pokrm guacamole. Některá jsou jen reklamním tahákem, jiná ale naprosto zásadní. Například vazač motýlků v hotelu Ritz-Carlton Bulkhead v americké Atlantě proslul svou šikovností natolik, že jeho služeb využívají především hosté, kteří se chystají na svatbu nebo jinou významnou událost.

Washingtonský hotel Four Seasons nabízí služby vlastního tabákového experta. Přitom tato profese není rozhodně pro každého. Pro jedinečnou možnost dohlížet na místní doutníkový klub totiž musí zájemce složit řádné kvalifikační zkoušky.
Specialitou portýra Andyho Frasera ze skotského hotelu Balmoral je zase pomáhat hostům vystopovat jejich skotské předky a konkrétní rodinný tartan. Pokud mu hosté pošlou předem svůj rodokmen, vrhne se na místní matriky a osloví experty. Jakmile se host objeví, už bude vědět, který tartan ze skotského národního rejstříku je ten jeho. A Fraser mu také ukáže podniky, kde mu ušijí kilt v rodinných barvách.
Ti, kdo nechtějí být součástí reálného světa, se v hotelu Sanderling Resort v americkém státě Severní Karolína mohou svěřit do rukou instruktorů, kteří je za 49 dolarů (asi 1250 korun) za hodinu naučí, jak vklouznout a zase se vysoukat z rybího ocasu šitého na míru a jak se s ním ve vodě graciézně pohybovat.
Ženevský hotel Le Richemond zase najal místního dodavatele lanýžů Clémenta Jacquemiera, aby bral hosty na procházky se svým psem speciálně vycvičeným pro vyčmuchávání této delikatesy. Nalezené houby jim pak uvaří kuchař v hotelové restauraci Le Jardin.
Na psy myslí v hotelu Belmond Splendido v italském městě Portofino. Zvířata si v tomto zařízení mohou dopřát masáž a pozorovat třeba dění na riviéře. Masérka při tom samozřejmě používá švédské masážní techniky „pro zahřátí psí svaloviny“.

Ačkoli se nenachází ve Skotsku, má kalifornský hotel Ritz-Carlton vlastního dudáka. Ten dudá 52 týdnů v roce většinu dnů v týdnu hodinu a půl před západem slunce. Dudat začíná u první jamky golfového hřiště a pak obchází letovisko. Důvod je jediný, rekreační oblast údajně připomíná skotské útesy.
Poměrně kuriózně poté zní i pozorovatel polární záře, což je to někdo, kdo je na Islandu celou noc vzhůru, aby mohl vzbudit hosty v případě, že se tento světelný jev ukáže v celé své kráse.
 |
Skandinávské země jsou destinacemi únorového vydání COT.
Nemáte-li časopis předplacen, příslušné vydání si můžete v elektronické verzi zakoupit přes Alza Media nebo přes Floowie.
|
Foto: Shutterstock.com