Studentské práce zaměřené na service design, geoturismus či problematiku soužití arabských turistů s českými rezidenty. Tak vypadalo finále soutěže o nejlepší bakalářskou a diplomovou práci v cestovním ruchu, které v pondělí 29. června proběhlo v sídle agentury CzechTourism.
Do čtvrtého ročníku soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu bylo přihlášeno 39 bakalářských a diplomových prací z celé republiky. Deset finalistů, kteří se v pondělí utkali v závěrečném kole prezentací, reprezentovalo devět tuzemských vysokých škol. „Názory mladé generace jsou pro nás vždy inspirací. Neotřelý a mnohdy zcela originální pohled na jinak běžnou věc, může v určitých případech přispět k novým řešením,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
„Za čtyři roky pořádání soutěže o nejlepší bakalářskou a diplomovou práci v cestovním ruchu pozorujeme znatelný nárůst kvality soutěžních prací, soutěž je pro nás navíc příležitostí oslovit talentované studenty,“ uvedla Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism. Úvahu o rostoucí kvalitě soutěžních prací potvrdil i šéfredaktor COT business Petr Manuel Ulrych coby jeden z porotců: „Šanci zasednout v porotě této soutěže jsem měl třetím rokem a musím říct, že úroveň přihlášených prací jde opravdu nahoru. Osobně mě letos v tomto smyslu překvapily zvlášť práce bakalářské.“ Obecně pak v letošním ročníku soutěže ocenil odvahu studentů pustit se i do témat, která zatím nejsou v tuzemském prostředí tolik obecně známá.
Vítězkou kategorie „diplomové práce“ se stala Barbora Robková z Masarykovy univerzity v Brně (na snímku uprostřed), která se zabývala aplikací metod service designu při tvorbě produktu cestovního ruchu. Stříbrnou příčku obsadila Eva Čáslavová z Univerzity Karlovy v Praze s prací zaměřenou na negativní dopady rozvoje cestovního ruchu a problematiku soužití arabských turistů a českých rezidentů v Teplicích. „Zejména v kategorii diplomových prací bylo rozhodování poroty mimořádně obtížné. Obě práce, které se umístily na prvním a druhém místě, byly zpracovány mimořádně kvalitně, a navíc se obě dotýkaly aktuálních témat,“ uvedla Markéta Vogelová, ředitelka Institutu turismu agentury CzechTourism.
V kategorii bakalářských prací zvítězila Kateřina Fučíková z Univerzity Hradec Králové (na prvním snímku vpravo) s návrhem geoturistického produktu Geoparku Vysočina.
V odborné porotě zasedli Klára Hájková (Asociace hotelů a restaurací ČR), Markéta Venclová (turistický region Kladské pomezí), Michal Straka (Ipsos ČR) a Petr M. Ulrych (C.O.T. media). Ceny do soutěže a odměny pro vedoucí prací poskytli: Resort Valachy, Lipensko s.r.o., hotel VEBA Broumov a KOLKOVNA Restaurants.
Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...
Jak se staví český sektor ubytování k inovacím? Jaké příležitosti a hrozby v nich spatřuje pro své budoucí podnikání? Jak moc a v jakých konkrétních oblastech hodlají čeští hoteliéři investovat do inovací a co si od toho v dnešní době plné nejistot...
Na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ) řešili odborníci z praxe i aplikační sféry krizová řešení pro cestovní ruch. Nápady a nástroje k řešení dopadů restrikcí kvůli pandemii covid-19, ale i nepřímých dopadů současné války na Ukrajině na cestovní ruch v České...