Stimulem pro další rozvoj cestování do čínské provincie An-chuej (Anhui) by měl být workshop mezi podnikateli z této oblasti na východě Číny a zástupci tuzemských cestovních kanceláří, který proběhl ve středu 13. března. Pomoci by mělo i memorandum o spolupráci uzavřené mezi Asociací cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) a Huangshan Travel Agency Association.
Prostory pražského Lobkowiczkého paláce ožily ve středu 13. března akcí, která by měla podpořit turismus do čínské provincie An-chuej, resp. do oblasti Chuang-šan (Huangshan). V úvodní prezentaci byla představena tato část Číny a zejména pak její srdce, pohoří Žluté hory, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Prezentace proběhla formou výstavy fotografií, které si mohli účastníci po skončení odnést, a dále formou videoukázek turistických možností s výkladem potenciálu a dopravní dostupnosti pohoří a celé provincie.
Následně se uskutečnil networking mezi čínskými podnikateli z cestovního ruchu oblasti Chuang-šan a představiteli českých cestovních kanceláří. Došlo i na pracovní schůzku zástupců oblasti Chuan-šan a Asociace cestovních kanceláří ČR. Čínskou stranu zastupovali Wang Kun, viceprezident Huangshan Tourism Development a zároveň předseda Huangshan Travel Agency Association, a Sophia Gan, ředitelka Huangshan Tourism Development. ACK ČR reprezentoval výkonný ředitel Michal Veber. Hlavním bodem jednání byla diskuze o možnostech vzájemné spolupráce za účelem zvýšení počtu českých turistů, kteří by při návštěvě Číny navštívili také Chuan-šan, a rovněž počtu čínských turistů přijíždějících do České republiky. Řeč byla mj. i o možnostech prodloužení průměrné doby strávené čínskými turisty v Česku.
Během pracovní schůzky byla rovněž dohodnuta výměna analýz cestovního ruchu, stejně jako propojování podnikatelů, aby mohlo dojít k tvorbě cestovních nabídek a zájezdů i předávání důležitých informací a materiálů potřebných pro lepší medializaci Chuang-šanu v České republice.
Michal Veber v průběhu jednání zmínil také aktuální problémy se získáváním čínských víz. To se podle jeho názoru po loňském otevření vízového centra nejen zkomplikovalo, ale zároveň došlo zavedením nového poplatku k citelnému zvýšení nákladů na získání víza. „To turisty odrazuje od cestování do Číny obecně a poškozuje tak úsilí cestovních kanceláří, které do propagace Číny a prodeje zájezdů do ní vkládají nemalé časové a finanční prostředky,“ uvedl Veber.
V závěru akce uzavřeli Michal Veber a Wang Kun memorandum o spolupráci mezi ACK ČR a Huangshan Travel Agency Association, na základě kterého si budou obě strany vyměňovat informace a aktuální nabídky z oblasti cestovního ruchu a koordinovat vzájemný postup při plánování a realizaci aktivit směřujících k rozvoji, propagaci a prezentaci cestovního ruchu. Z memoranda vyplývá i vzájemná asistence při navazování kontaktů mezi podnikateli a relevantními institucemi za účelem rozvoje vzájemné spolupráce a vyšší podpory cestovního ruchu, sdílení zkušeností ve věcech marketingových a právních služeb v oblasti cestovního ruchu, výměna informací o mezinárodních propagačních aktivitách v oblasti cestovního ruchu, o veletrzích a ekonomických aktivitách a v neposlední řadě také organizování studijních cest pro touroperátory a média za účelem tvorby nabídek pro budoucí období a popularizaci turistických cílů.
Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...
Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...
Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.